Rebul X EArt Galeri

Rebul’un ikonikleşmiş 4 kolonyasının şişeleri ve ambalajları, EArt’ın genç sanatçıları  Ertuğrul Berberoğlu, Burcu Yavuz, Gülçin Aslandoğan ve Seydi Murat Koç’un tasarımlarıyla yeniden yorumlandı. Sınırlı sayıda üretilen özel koleksiyon ile EArt Galeri, çağdaş sanatın ulaşılabilir ve yorumlanabilir olduğunu geniş kitlelere anlatırken yapıt ve izleyici arasında aktif rol oynamaya devam ediyor.

İzleyicide arzu ettikleri duyguları ve düşünceleri harekete geçirebilme hissi uyandıran üç boyutlu eserleriyle tanınan Ertuğrul Berberoğlu; yeniden yorumladığı ‘Mandarine’ için ilhamını şu şekilde tanımlıyor; “Kokusu ile bizi çocukluğumuza götüren narenciyenin duyusal çağrışımını farklı bir boyuta taşıyarak görsel dünyasını tasarladığım “Mandarine”, yetişkinliğimizde ördüğümüz duvarları deforme edip kaldırıyor ve bir çocukluk özlemine geçit aralıyor”

Rebul’un gizemli kokusu ‘Dark Spice’; Burcu Yavuz’un “İşlerimde, kozmosun bilinmezliğini ve sırlarla dolu boyutlarını, zaman ve mekan algısı oluşturmadan kullanıyorum. Her bir figür, enerjileri temsil ediyor. Bu işimde de soyut algıyla his gerçeğini “Dark Spice” görsel dünyası için tasarladım.” yorumuyla hayat buluyor. Sanatçının eserlerinde sunduğu  evrenin bilinmezliğinde zamanın ve mekanın olmadığı üç boyutlu dünyayı da bu koleksiyonda hissediyoruz.

 

Kullandığı renk geçişleri ile bilinen Gülçin Aslandoğan, kokusu ile enerjik ve çarpıcı hisler uyandıran ‘Ice’ için oluşturduğu tasarımda bizleri renkler arasında yolculuğa çıkarırken, çıkış noktasını şu şekilde tanımlıyor; “Doğuşu simgeleyen “Patlama” dünyaya gelen ve giden insanları anlatır. Oklar, bu geliş ve gidişle beraber zamanın hızlı akışını ve insanların enerjisini temsil eder. Bütün bu enerjiyi görsel dünyasını tasarladığım “Ice” ile hissedebilirsiniz.”

Seydi Murat Koç’un umudu ince bir çizgiyle naif heyecanlar içinde karşımıza çıkardığı “İnsanlar Alemi” serisinden izler taşıyarak yorumladığı ‘Bouquet’ kokusu için sanatçı ;“İnsanlar Alemi serisindeki eserlerimde kullandığım geyik figürünü doğa ve aşk teması ile biraraya getirerek “Bouquet”in görsel dünyasını tasarladım. “Bouquet”in kokusunun bana anımsattığı, içinden çiçeklerin, zerafetin geçtiği, ani ve çarpıcı bir aşk hikayesinin ruhunu bu tasarıma yansıttım.”